Simms rūbų gamybai naudojami audiniai 2017/18

 Simms aprangą dėvi net ir JAV prezidentai (pvz. Obama) 

 JAV Bozeman mieste yra didelė Simms gamykla, kur gaminamos Goretex britkelnės (vienintelis Freestone modelis gaminamas ne JAV). 2018 pradėtos gaminti kojinės (tiek žiemai, tiek vasarai) su Merino vilna (tai vilna, naikinanti prakaito bakterijas, todėl ilgai galima nešioti neskalbiant). Įvertinus, kad pats Goretex audinys yra visada tik „made in Japan“ (jokių China, Vietnam ar Thailand), plius britkelnės „made in USA“, tai šiame kontekste Simms britkelnės tampa išskirtinės pasaulyje kokybės, garantijos ir ilgaamžiškumo prasme. Be to, Simms gamina net 23 įvairius britkelnių dydžius, todėl jas gali dėvėti praktiškai absoliučiai visi žvejai, nesvarbu kokio ūgio, svorio ir pilvo apimties jie būtų.
Goretex® – šis audinys suderina savyje ypač gerą prakaito išgarinimą (kvėpavimą), visišką nepralaidumą vandeniui ir lankstumą. Kaip minėta aukščiau, Goretex® audinys gaminamas tik Japonijoje (made in Japan) ir niekur kitur. Paprasti, nors ir kvėpuojantys bei vandeniui nepralaidūs audiniai, labai skirtingai ir nevienodai atlaiko išorinį slėgį į audinį. Sakykim, sėdint, slėgis audiniui yra net 8 kartus silpnesnis, nei klūpant. Todėl, daug kostiumų (pagamintų NE iš Goretex audinio), kurie sąlyginai yra nepralaidūs vandeniui, klūpant pradeda toje vietoje praleisti vandenį. Tas pats efektas gali atsitikti ir per dažnai lankstomas kūno vietas, kaip keliai ir alkūnės. O Goretex® audinys atlaiko bet kokį išorės slėgį, ir yra 100% nepralaidus vandeniui bet kokiomis sąlygomis. Goretex® gamintojas pateikia vaizdų pavyzdį, kaip aplamai vyksta audinio kvėpavimas. Kada kalbame apie audinio „kvėpavimą“, turima omenyje, jog prakaitas išgarinamas į išorę, o vanduo, nepatenka į kostiumo ar britkelnių vidų. Prakaito molekulė yra smėlio smiltelės dydžio, o vandens molekulė kaip krepšinio kamuolys. Tarp šių molekulių pastatykime tvorą su gana didelėmis skylėmis. Krepšinio kamuolys (vanduo) „nepralys“ per tokią tvorą, o smėlio smiltelė (prakaito molekulė) lengvai tą padarys. Taigi, ta „tvora“ ir yra audinio membrana, pavadinta Goretex®. Taip vyksta Goretex® audinio „kvėpavimas“.
Reikia paminėti, kad kvėpavimas vyksta skirtingai skirtingomis klimatinėmis sąlygomis. Geriausiai prakaitas garinamas esant šaltam ir sausam orui. O pavyzdžiui tropikuose, kur santykinis oro drėgnumas yra artimas 100%, kvėpavimas praktiškai nevyks (kada oras yra labai šiltas ir labai drėgnas). Todėl dažnas žvejys vasarą, kada lyja ir yra šilta, galvoja, kad kostiumas blogai kvėpuoja, nes jaučiasi sušlapęs, o iš tikrųjų tiesiog membrana negali pilnai funkcionuoti. Kita bėda, dažnas paprastas kvėpuojantis audinys gali būti neatsparus trinčiai ir aplinkos poveikiui (trinčiai į šakas, kietus paviršius ir pan.), nes tokia jau gamintojų dalia – pagerinus vieną audinio savybę, nukenčia kita. O Goretex® neturi šitos „bėdos“ ir išlaiko atsparumą mechaniniam poveikiui. Be to, pigūs kvėpuojantys audiniai labai dažnai „bijo“ įvairių agresyvių skysčių, kaip stiprios koncentracijos skysčio nuo uodų, tepalo ritėms, to paties WD skysčio ir pan., kurie net gali suardyti membraną ir toje vietoje, sakykim britkelnės, gali pradėti praleisti vandenį. O Goretex yra labai tvirtas audinys ir „nebijo“ pašalinio poveikio.
Sūrus jūros vanduo – svarbu pažymėti, kad po žūklės jūroje (ypač Norvegijoje, kur vandens druskingumas yra virš 30 promilių), būtina nuplauti aprangą su gėlu vandeniu, nes sūraus vandens kristalai užkemša poras ir kvėpavimas arba nebevyksta, arba vyksta vangiai. Be to, minėti labai sūraus vandens kristalai (išdžiūvus vandeniui) aplamai ardo bet kokius audinius, todėl norint, kad apranga tarnautų ilgai, po žūklės jūroje netingėkite ją nuplauti gėlu vandeniu (rites ir meškerykočius taip pat).
Windstopper – Simms savo rūbų gamyboje dažnai naudoja ir Windstopper audinį. Tai membrana, kuri yra neperpučiama vėjo ir neišleidžianti šilumos, kurią išskiria kūnas į aplinką, todėl žvejas jaučiasi žymiai „šilčiau“ nei su perpučiama apranga. Apranga su Windstopper membrana taipogi yra ir gerai kvėpuojanti. Labai populiarios žvejų ir medžiotojų tarpe įvairios neperpučiamos kepurės bei Extream pirštinės su Power Shield Pro® visiškai neperpučiama membrana. 2018 Simms pradėjo gaminti Windblock® Polartec® striukes Challenger (Windblock membrana yra sunkiai pralyjama, angl. „highly water resistant“, vėjo visiškai neperpučiama su kokybišku pašiltinimu).
Bugstopper – pavasarį ir vasarą, kada prie vandens telkinių atsiranda gausybė uodų ir erkių (jau nekalbant apie tundrą ar taigą, kur vyksta žvejai gaudyti lašišinių žuvų), apranga Bugstopper su audiniu Insect Shield® yra nepamainoma. Marškiniai, pirštinės, kelnės, kepurės, šalikai-skarelės kaklo apsaugai – visa tai saugos jus nuo nemalonių įkandimų, ir tuo pačiu sumažins encefalito ar Laimo ligos užsikrėtimo galimybę. Audinys atlaiko ~70 skalbimų, tai reiškia, kad tarnaus daugelį metų.
UPF50/30 Solarflex – tai puiki apsauga nuo stiprių saulės ultravioletinių spindulių. Beveik visa vasarai skirta Simms apranga turi šią apsaugą. Tokia apranga ypač aktuali tiems, kas vyksta į atogrąžų ir dykumų šalis, tik ten būdamas supranti, ką reiškia „stipri“ saulė, ir mūsų šiauriečių oda sunkiai atlaiko be papildomos apsaugos tokį saulės puolimą. Be to, apranga pasiūta iš šio audinio, nepraleidžia žalingų UV saulės spindulių (ultravioleto), todėl žmogus žymiai mažiau prakaituoja ir jaučiasi vėsiau.
Dry Creek – unikali, visiškai vandeniui nepralaidi (100% waterproof) serija rankinių ir kuprinių su netipiškais ir originaliais dizaineriškais sprendimais.
COR3™ - šis audinys, kartu su Cool Control™ medžiaga, naudojamas marškinių gamyboje. Pasižymi patvarumu, greitu džiūvimu ir geru kvėpavimu. Be to, marškiniai nesiglamžo, juos galima suspausti rankose, „sugrūsti bet kaip“ į rankinę ar net kelnių kišenę, vėliau juos ištraukus, marškiniai bus kaip išlyginti ir neatrodys suglamžyti.
Coldweather – vėsų rudenį ar šaltą žiemą pasijuntame nemaloniai vėsiai, ir pradedame daugiau rengtis, kad jaustumėmės patogiai šiltai. Simms Coldweather marškiniai ir kelnės labai tinka tokiam metų laikui. Iš pažiūros paprasti marškiniai apjungia savyje greitą džiūvimą, besiūlį siuvimą pečių juostoje ir svarbiausia, jie yra labai šilti ir jaukūs dėvėti. Marškinių gamybai panaudota flanelė (ji ir sukuria ypatingą jaukumo pojūtį) ir taip vadinamas „vaflinis“ mikroporinis flysas. Kelnės papildomai yra padengtos vandeniui atsparia danga Durapel Plus®, todėl kelnės yra labai sunkiai pralyjamos. Be to, kelnės atsparios prakaito kvapui (anti-odor) ir jų nereikia dažnai skalbti. Dėvint tokius marškinius, dažniausiai nereikia papildomai naudoti apatinių ar megztinio, nebent yra išskirtinai šalta ir drėgna.
Primaloft® - tai naujos kartos užpildas striukėms ir kelnėms. Jo dėka, apranga, būdama labai šilta ir puikiai kvėpuojanti, tuo pat metu yra ir labai lengva, žvejų tarpe vadinama „popierine“. Nuo 2017 metų striukių pašiltinimui jau naudojamas Primaloft Gold® užpildas, kuris yra dar lengvesnis, bet turintis tą patį šilumos koeficientą.
Pertex Endurance® - naujo tipo vandeniui ir vėjui nelaidi medžiaga, dažniausiai naudojama striukių gamyboje. Simms striukės modelis Downstream kaip tik turi tokią dangą. Kartu su Primaloft gold® užpildu, ši striukė yra nepakeičiama lietingu ir šaltu oru. Su ja vienodai komfortabiliai jausitės tiek šiltame prekybos centre, tiek lauke lyjant lietui ir pučiant stipriam vėjui.
Apranga moterims – Simms yra vienas iš labai nedaugelio aprangos žvejams gamintojų, kuris turi atskirą aprangos asortimentą, skirtą moterims (įskaitant britkelnes). Tai ne tik S aprangos dydis. Striukės, britkelnės, apatiniai, vasarinukės ir pan. siuvamos būtent moterims, įvertinant figūros ir moters kūno dalių ypatumus. Beje, spalvinė aprangos gama taip pat maloniai nustebins.
Kaip matome, Simms naudoja labai daug patentuotų, originalių audinių ir medžiagų, todėl apranga su Simms ženklu išsiskiria kokybe, patvarumu ir ypatingu funkcionalumu.
Visus Simms aprangos ir avalynės modelius bei aprašymus (angliškai) su kainomis rasite tinklapyje - flyfisheurope.com.